Теплоізоляція та енергозбереження – пріоритетні умови сучасного житлового будівництва. Грамотно утеплене приміщення не тільки комфортне для проживання, а й економне в обслуговуванні.
Асортимент теплоізоляційних матеріалів включає рішення для зовнішніх та внутрішніх робіт. Утеплювач можна кріпити на стіни, стелі, покрівлю, підлогу. Матеріали прості у монтажі та не потребують спеціальних навичок.
Які бувають утеплювачі
На ринку будівельних матеріалів є кілька різновидів утеплювачів:
- Мінеральна вата – скловолокно в листах та рулонах не проводить тепло, застосовується для внутрішнього утеплення під гіпсокартон, у перегородки.
- Базальтова вата – утеплювач з натуральних речовин, що відрізняється високою міцністю, довговічністю, не злежується і не вбирає вологу.
- Пінопласт – щільний, легкий матеріал у листах, що використовується для зовнішнього утеплення фасадів, внутрішнього обклеювання стель, стін переважно в технічних приміщеннях, боїться прямих сонячних променів, відрізняється високою горючістю.
- Пінополістирол екструдований – вдосконалена версія пінопласту з міцною структурою, паропроникністю, жаростійкістю, надійністю, підходить для утеплення підлоги, покрівлі, фасадів.
- Керамзит – пористі гранули з обпаленої глини для теплоізоляції горизонтальних поверхонь – фундаментів, підлог, підвалів, відрізняються легкістю та високим шумопоглинанням.
- Фольга – тонкі, гнучкі листи, які застосовують для підвищення тепловіддачі радіаторів, як підкладки під теплу підлогу.
Для кожного виду утеплювача існують правила кріплення, а також супутні матеріали – фасадні сітки, ґрунтовки, суміші, декоративна штукатурка. Консультанти магазину будівельних матеріалів BIG допоможуть купити все необхідне для швидкої та якісної роботи.
Який купити утеплювач: параметри вибору
Перш ніж оформляти замовлення на утеплювач будинку, слід розібратися в його характеристиках та вибрати найкращий варіант. Не варто купувати щільний і товстий матеріал, оскільки на якість його служби впливають також інші параметри:
- теплопровідність;
- механічна міцність;
- водопоглинання;
- паропроникність;
- вогнестійкість;
- ступінь злежуваності;
- екологічність;
- умови монтажу;
- розміри;
- ціна.
Ціна утеплювача безпосередньо залежить від його розмірів – що більше листи чи рулони, то вони дорожче. При цьому за допомогою великих листів простіше і швидше покривати поверхню, менше вимог до системи кріплення. Пінопласт випускається у стандартному розмірі 1х1 м, а пінополістирол – в різних. Щоб купити утеплювач у потрібній кількості та без переплат, варто зняти чіткі виміри приміщення.
Утеплювач для даху слід комбінувати з гідро- та паробар'єром, опціонально – з вітробар'єром. Для стін із зовнішнього боку будинку використовується базальтова вата щільністю не менше 115 кг/м2. Вона кріпиться на спеціальний клей для мінеральної вати, асортимент якого включає продукцію від зарубіжних та українських брендів.
Для підлоги застосовується базальтова вата щільністю 30 і 45 кг\м2. Такий матеріал легко кріпити в перекриття, але теплопровідність у нього нижча, ніж у пінополістиролу.
Вибираємо універсальний утеплювач
У кожного теплоізоляційного матеріалу є свої переваги та обмеження. Ідеального матеріалу для обробки всіх видів поверхонь не існує, але технічні характеристики пінополістиролу дозволяють монтувати його на різні поверхні всередині та зовні приміщень. Цей утеплювач підходить:
- для фасадів:
- для вікон – утеплення укосів, а також дверних коробок;
- для стелі;
- для підлоги;
- для внутрішніх стін, а також лоджій, балконів та цокольних приміщень.
Екструдований пінополістирол також укладається під дорожнє полотно для запобігання намерзанню льоду взимку. Міцність матеріалу допускає його використання за високих механічних навантажень. Її забезпечує особлива технологія виробництва. При ній гранульований полістирол під високим тиском поєднується зі спіненою основою в екструдері.
Цей утеплювач для будинку обирають за теплопровідністю, яка безпосередньо залежить від товщини листів. Щільність листів визначає рівень гігроскопічності та водопроникності. Особливі вимоги до матеріалу під час утеплення підлоги – міцність на стиск має бути високою. Це забезпечить довговічність пінополістиролу під високими навантаженнями. При монтажі на стіни додатково слід придбати клей-піну або спеціальні дюбелі.
У каталозі магазину будівельних матеріалів BIG представлений матеріал з різними характеристиками та властивостями, серед якого є оптимальні різновиди для фасадів та оздоблення внутрішніх приміщень.