Труби гофровані
Внутрішнє оздоблення будь-якого приміщення починається з прокладання електропроводки. Для відповідності нормативним документам та ПУЕ вся проводка повинна легко замінюватись, тому при монтажі використовується гофра для кабелю. Її заливають у підлогах, прокладають у стінах та стелях для потайного розміщення проводки.
З якою метою використовують гофротруби
Гофрована труба застосовується при протягуванні силових та слаботочних ліній. Виріб забезпечує захист від:
- механічних пошкоджень;
- вплив ультрафіолету;
- підвищеної вологості;
- запалення при пошкодженні дроту.
Гнучка труба полегшує монтаж проводки у приміщенні та на відкритому повітрі. Для проведення робіт не потрібне специфічне обладнання, додаткові знання чи зусилля.
Основні характеристики гофри для кабелю
При виробництві продукції використовується кілька матеріалів:
- ПВХ;
- поліпропілен;
- ПНД.
Для проводів використовуються труби із ПВХ. Довговічний матеріал стійкий до дії лугів та кислот, механічних впливів, займання. ПВХ витримує температуру від -25°С до +60°С. Продукт захищений від попадання вологи та пилу за стандартом IP55, має діелектричні властивості.
ПВХ гофра для проводки буває легкою, важкою та надважкою. На визначення класу впливає товщина труби. Тяжку та надважку серію використовують при монолітному будівництві.
Поліпропілен призначений для монтажу проводки у стінних штробах, під стельовими плитами, у стяжці підлоги. Матеріал стійкий до ударів, старіння, спалаху. Має високу еластичність, витримує температури в межах від -40°С до +105°С.
Гофротруби з ПНД використовуються для прокладання кабелів у стінах, бетонних монолітах, під землею. Матеріал витримує температуру від -40°С до +90°С, захищений від вологи та механічних пошкоджень.
Різновиди гофротруб
Електрична гофра призначена для різних сфер застосування:
- вулична;
- внутрішня;
- для заливання в бетон.
Вулична гофра для кабелю стійка до вологи, ультрафіолету, не розсихається на сонці. У внутрішніх моделей ціна менша за рахунок відсутності додаткового посилення та захисного покриття. Моделі для заливання бетону витримують великі навантаження, не деформуються при контакті з розчином.
Особливості забарвлення та діаметру
Гофра під кабель буває різного кольору, вказуючи електрикам на призначення дротів усередині:
- сірий – внутрішнє проведення загального призначення;
- чорний – зовнішнє електропостачання загального призначення;
- зелений – зв'язок;
- червоний – зовнішня прокладка;
- білий – комп'ютерні мережі.
Зовнішній діаметр труби буває від 16 до 63 мм. Гофра 20 мм застосовується для проведення слаботочних мереж. Телефонні або сигналізаційні дроти укладають у 16 мм виробу. Коаксіальні мережі розміщуються в 25 мм гофротрубах.
Рекомендації з монтажу
Гофра для проводів розміщується під накладними стельовими та стінними панелями, в порожнинах гіпсокартонних конструкцій. Електрики рекомендують заводити торці труби у розподільні щитки. При підвішуванні бажано використовувати кріплення якнайчастіше, що вбереже дроти від провисання. Для вертикального вуличного кріплення з кабелями простягають металевий прут для економії на елементах кріплення.
Якщо труби монтують у бетонну стяжку або іншу монолітну конструкцію, купують вироби з протяжкою. Це металевий дріт, за один кінець якого прив'язують кабель, щоб протягнути його по всій довжині.
Де купити гофру в Україні
Будівельний магазин BIG пропонує ізоляційні товари для будівництва та ремонту. На сайті представлено сертифіковану продукцію від надійних брендів. Пряма співпраця з виробниками та відмова від послуг посередників зберігає ціну на невисокому рівні. На сайті регулярно проводяться акції різних типів товарів. Здійснюється готівковий та безготівковий розрахунок.
У магазині BIG можна купити гофру різного діаметру з доставкою на будівельний майданчик по Києву та передмісті. Можливий самовивіз бухт із фірмового магазину у Печерському районі. Рештою території України оперативною доставкою товарів займається транспортна служба.